Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zaznamenáno v novinkách

18. 6. 2006
Zaznamenáno v novinkách

14. 4. 2000 Stránky se stávají plně funkčními včetně domény. Zde by se měly čas od času objevit novinky z dění okolo kapely (pokud je bude někdo dodávat - snad Kiska nebo jeho bratr).

17. 4. 2000 Ve studiu SONO se dokončují zákulisní práce, domíchávají se skladby, které se během června vykutálí v podobě zcela regulérního CD na náš domácí trh. Avšak už za tři týdny či za měsíc se fandové můžou těšit na singl (3 písničky a dance remix).
Divokej Bill vyhlašuje "soutěž" o název alba, zkuste něco vymyslet. První cena bude třeba V.I.P. vypíjenda přímo s DB!!!

27. 4. 2000 Pánové na sebe píchli nějaké ty drby, takže už si za jmény můžete představit i konkrétní osobnosti ;-) Čtěte a představujte si...

6. 5. 2000 Adam se pilně připravuje na zkoušku života - maturitu. Podržte mu palce!!
Skončilo turné se Žlutým psem, obě kapely se hodně zkamarádily a moc se všichni těší, až se uvidí společne třeba na nějakym letnim fesťáku. To už si povede Divokej Bill Žlutýho psa na provázku.

15. 5. 2000 Dne 28. června se bude v Paláci Akropolis křtít a zapíjet debutové album, které vydáváme. Účast nutná.

18. 5. 2000 proběhla tiskovka Monitor - EMI v klubu Trifid na Národní třídě u příležitosti vzniku nového labelu Escape, na kterém jako první věc vychází album DB s názvem "Propustka do pekel". Singl je prodeji od 22. 5. 2000, velká deska vychází 19. 6. 2000

20. 5. 2000 DB absolvoval akcí pro obchodní partnery Monitor - EMI v Železné Rudě, zahrál několik písní s velkým ohlasem. Doufejme, že komerční úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Vaškovy struny a Kiskovo bubenický palice taky nejsou zadarmo.
Po této akci se DB přesunul od hranic ze Železné rudy až do Berouna na motorkářskou akci Holy Smoke 2000 s očekáváním pořádné pařby. Černé práce předkapel se ujaly Iron Maiden revival (sqělý!!!), General Lee a In public ill, publikum bylo pořádně nažhavené. Plány všem bohužel překazil starosta města MUDr. Jiří Besser, který přesto, že akce byla řádně ohlášena, ji po 24. hodině zrušil. Policie přivolaná nespokojenými obyvateli berounského závodí zhatila všechny plány a naděje (v průběhu příštích let si však jistojistě budou trhat vlasy z hlavy, že si vyháněli tak slavnou kapelu!)

22. 5. 2000 DB se stáva mediální hvězdou!!! Ráno v 5:00 nástup na Barrandově, zvuková zkouška, radostné shledání se zvukařem Žlutého psa a rovnou LIVE ve vysílání Snídaně TV Nova. Moderátor Standa Berkovec citlivě zpovída Divokýho Billa, na kterém je jasně vidět nezvyk takto časného vstávání. Soubor ale velmi zodpovědně ve třech vstupech odpoví na všetečne otázky okolo dalšich koncertů, křestu alba (28. 6. 2000, 18:00, palác Akropolis, Praha 3). DB je ale trochu nekompletní, Adam se pečlive připravuje ve svaťáku na maturitu. Už je to dávno, Rozárka a Plakala určitě rozpálily všechny, kteří si zrovna TV zapli.
Večer je DB LIVE hostem Vrtulníka Michaela V. v hitparádě Paegas TOP10 na Zlaté Praze. Hitparáda byla vysílána v neděli na dalších 13ti rádiích v ČR ze záznamu.
Na ČT2 v kulturní rubrice 19:45 sestřih z tiskovky Monitor-EMI o vzniku nového labelu Escape, který se bude orientovat na mladé české rockové kapely (první je DB). Mediálně se zviditelnil Kiska, který odpovídal na reportérovy otázky.

25. 5. 2000 Adam je hustej - má to za sebou s výborným skóre - u maturity prospěl s vyznamenáním. Kiskova vyjímečná pozice jediného intelektuála je vážně ohrožena..
DB Lomnice nad Popelkou. Hustá akce, která se malinko zvrtla v oslavu Adamova studijního úspěchu.

26. 5. 2000 Poběžovice u Domažlic - základní kolo soutěže Rock Made in Gambrinus, kterého se zúčastnil Medvěd009, pohodová bigbítová kapelka, ve které hrají Vašek s Kiskou. Bohužel porota byla stejně jako loni v případě DB více nakloneně metalovějším souborům. Jestli máte Medvědy rádi, dejte jim alespoň hlas v anketě na www.gambrinus.cz. Sláva vítězům ČEST DRUHÉMU MÍSTU :o)

27. 5. 2000 Den plný cestování. Odpoledne festival v Poličce, sqělé publikum, celý den jasno 30st. Celsia, slunečno, na posledni písničku DB (Průvod) začaly hromy-blesky-liják a akce byla dočasne přerušena. Následuje přesun do Bzence, kde publikum díky na poslední chvíli zrušenému vystoupení jiných kapel DVĚ HODINY trpělivě očekává příjezd hvězd. Akce mimořádně vydařená, dobrý zvuk, ÚŽASNÉ publikum. To je asi ta pověstná moravská pohostinnost. Po kocertě ještě afterparty až do rána s nejvěrnějšími fanoušky jak z okolí, tak i s nadšenci, kteří přijeli z Úval a okolí. Jack a Jurda hráli unplugged až do roztrhání svých lepých těl.

28. 5. 2000 Mezi ploty festival v Psychiatricke léčebně v Praze Bohnicích. Příjemná akce, bohužel ale bez plivání ohně, protože rozvášnění fanoušci A FANYNKY v Bzenci od Štěpána brali lekce a všechen oheň vyflusali. Jak se již tento víkend stalo tradicí, po skončení vystoupení DB začalo lejt...
Celkový součet za čtvrtek - neděli je 935 km pro DB a 1250 km pro Kisku s Vaškem. Klobouk dolu...

29. 5. 2000 Webmaster info: na přání kapely probíhá výměna loga na těchto stránkách, aby korespondovalo s designem už už se kutálejícího alba. A aby k tomu sedly celý stránky, vyrobím celou grafiku podle obalu. Western is dead.

31. 5. 2000 Na serveru AlbumCity je v prodeji náš úžasný singl s 25% slevou!

1. 6. 2000 V Bravu č. 12/2000 str. 11 - článek o kapele Chaozz + zmínka o festu In Music Prague a vystupujících kapelách Gang-Ala-Basta a Divokej Bill!

2. 6. 2000 Dnes a zítra se natáčí klip k Plakala v Úvalech ve zkušebně. Až se bude vysílat, dáme Vám vědět.

3. 6. 2000 Do poklidného městečka Úvaly zavítal štáb filmařů, aby prostřednictvím filmového pásu a poté televizní obrazovky ukázal celému národu živé vystoupení Divokýho Billa. Natáčel se klip k Plakala, který najdete na aktuálním singlu.
DB se přesouvá do Litomyšle, rodište klasika české hudební scény, Bedřicha Smetany. Na festivalu vystupuje s obvyklou ohňovou show, zvuk je sice trochu potichu, ale zato křišťálově čistý. Bohužel na podiu to trochu z odposlechu houká, ale DB jsou profíci a publikum se sqěle baví. Díky časovému skluzu se nestíhá druhý koncert v sousedních Doudlebech, za což se DB pořadatelům i fanouškům upřímě omlouvá.

4. 6. 2000 Všichni členové DB zmoženi přesunem z Litomyšle a krátkým spánkem zodpovědně plní pokyny režiséra, kompars hustě paří. Materiál je natočen v pondělí ve 3 ráno a jde se do strižny. Tešte se na zajímavé zpracování a bude také nějaké to překvápko...

5. 6. 2000 Nasazeni do hitparády Radia 1 "Velká sedma" jako novinka, proto neváhejte, poslouchejte a hlavně hlasujte =)

6. 6. 2000 V novém čísle Rock & Popu, které práve vyšlo, je rozhovor s Vaškem a Štepánem. No nekupte to!

8. 6. 2000 V Bravu č. 13/2000 článek o In Music Prague - DB i s fotografií.

10. 6. 2000 Monstrózní večírek Třech sester na pražské Štvanici, na plovárně. Ještě že tak, vedro bylo hrozný. Pivko se bohužel nestačilo chladit, ale zvuk byl excelentní. Ve zkráceném setu DB poděkoval ing. Magorovi za produkci desky a zahrál Piánovku (Highway King) ve vlastní "keltsko-crossoverové" :) úpravě s odpočítáváním 15ti sesterských let. Velmi milé, slabým povahám vytryskly slzy. Po koncertě smažba až do konce Večírku, bohužel drsní pořadatelé vyhodili umělce již ve 23:30. Naštestí Kovárna je nedaleko...
Vašek a Kiska s Medvěd009 postoupili do finále Jim Beam Rock na Malé Skále u Turnova 28. - 30. 7. 2000. Je to velkej fesťák Benátská noc. Vítěz finále Jim Beam Rock dostane Kč 100.000,--, tak přijďte kluky povzbudit a zapařit, DB tam hraje taky.

14. 6. 2000 MF Dnes - město Úvaly slaví 700 let trvání, v pátek vystoupí pochopitelně DB a Medvěd

16. 6. 2000 V červencovém čísle Rolling Stone vyjde rozhovor (Kiska, Venda, Prochajdy a Štěpán). Zrovna tak se DB objeví v příštím č. RockReportu. Recenze na album je přislíbená v MF Dnes pro stř. Čechy.
Oslava Jurdova 1/4 století, pečené prase, pivko, muzika u něj doma na zahrad+. Veěkerá blahopřání prosí oslavenec posílat na divokejbill@post.cz

17. 6. 2000 Dobře utajený koncert na festivalu v Ústí n. L. DB hrál jako první okolo 12:30, takže vystoupení aplaudovalo asi 20 diváků a zvukař.
Loket nad Ohří - zde naopak vystoupení jako hvězd večera před fantastickým publikem v letním amfiteátru pod nasvíceným Hradem. Do poslední písničky byl ohňostroj. Kdo nepřišel, prohloupil. Děkujeme Gardnerovi a Pavlovi Fejtkovi.

19. 6. 2000 CD je ve světě! Do každé rodiny jedno, pro zámožnější raději dvě.
Již si můžete přečíst jednu internetovou recenzi.

24. 6. 2000 Koncert na Výstavišti v Praze. Hroznej zpruz, aparát jako za krále Klacka. Snad to příště pořadatelé líp vychytaj.
Broumovská kytara - slušně vypečenej podnik. DB vystupoval jako host, loňský vítěz. Soutežící kapely byly různých kvalit, ale zahrát si na dvoře pivovaru je docela pohoda. Aparát probíjel a Štepána to málem zabilo. Jestli se to stane ještě jednou, zabijeme pořadatele.

29. 6. 2000 A co křest? Všeobecné nadšení publika a známých začalo bohužel v průběhu koncertu mírně chladnout, protože to co mohlo být super zážitkem bylo z 50% spolykáno Démonem zvukových vazeb a nefunkčních odposlechů. Semtam odpadl i některý nástroj. Jinak CD bylo za ovací zlito sektem a odhozeno do publika (probůh proč?) a atmosféra byla i na konci koncertu dost hustá. Stane se a příště to bude určitě v pohodě.

30. 6. 2000 Toužim, tradičně dobrá návštěva, prostě v západních Čechách nás maj rádi. Mooooooc se uz těšíme do Brodu !

1. 7. 2000 DB v Esu opravdu efektivně odpálkoval dotěrnou zombii. Přišlo i štěstí v neštěstí - kouslo se on-line telefonní hlasovadlo, takže klip nezískal žádný hlas, bude odvysílán ZNOVU za týden! -qwerty

4. 7. - 6. 7. Famózní festival v Českém Brodě!!! Odhadujeme návštěvu na téměř 10 000 lidí, a to je už nářez! Agenturu Ameba Production, zejména Petra Fořta a Michala Thomese musíme moc pochválit za nádherné zážitky. Do toho počasí jako vystrižený z prospektu cestovní kanceláře. Z hudebních hvězd nás moc potešili In Extremo a STRAŠNĚ překvapili Zion Train. Rozhodně Vám doporučujeme nákup nějakého nosiče. Bloodhound Gang měl na začátku trochu potíže s aparaturou, hluchá místa se snažil zaplnit pubertálními soutěžemi, např. která dívka se na pódiu svlékne, dostane tričko BG nebo osoba, která sní 30 hotdogů dostane 100 USD. Samotný výkon kapely nás také příliš nenadchl, kdo rozuměl textům se asi divil, o kterých všech částech pohlavního ústrojí a různých praktikách se dá zpívat. Za ty prachy (a vopruz), co asi stáli, mohli Amébáci pozvat někoho jinýho (pozn.: nastoupivší Gang-Ala-Basta byli prý vysloveně balzámem -qwerty). To byla ale asi jediná skvrnka na jinak opravdu MONSTRÓZNÍM fesťáku!!! -kejml

5. 7. 2000 Naše vystoupení na RfP jsme očekávali s trochu roztřesenýma kolenama (i když jsme to samozrejme nedávali najevo a dělali jsme hrozný hrdiny), nádhernej čas, po Sestrách a JARech, kteří rozparádili publikum a "dílo zkázy" po nás dodělali In Extremo. Stále nemůžeme zapomenout na výbornou práci zvukařů a HLAVNĚ na asi 6 000 (!!!) PAŘÍCÍCH skokanů pod pódiem. Pro tolik lidí jsme ješte nikdy nehráli a doufáme, že jsme se jim líbili (asi jo, když tak skákali :) -kejml

7. 7. 2000 Festival ve Svitavách jsme odehráli v euforii po RfP, takže si toho moc nepamatujeme...

8. 7. 2000 Dnes se hlasovadlo nekouslo a písnička Plakala získala 313 tel. hlasů, proti bylo pouhých 50, což znamená rozdíl 263 = výsledek srovnatelný se špičkou. Gratulace! To je stejný výsledek, jaký získali třeba tolik populární a vymaštěný A-TAK (bejbé...yeah!). -qwerty
Avšak na výjezdu byl Den Blbec... vystoupení na Kolonádě v Karlových Varech bylo na poslední chvíli zrušeno, protože prý "hluk rockových kapel ruší filmové projekce", na festivalu Rockvary se pro změnu na poslední chvíli změnil program, takže jsme přijeli ne vlastní vinou pozdě a v harmonogramu na nás už nevyzbylo místo... Naštěstí jsme potkali kamarády z kapely Zvlášňý škola, se kterými jsme si dali neplánovaný koncert na vesnické tancovačce ve Vřekovicích u Klatov. Kluci díky! Lidi zapařili a my taky :) Následoval přesun do Písku. Co se dělo tam, tak to bychom nikomu nepřáli. Zvukař posral co mohl, na pódiu nám hvízdání a praskání málem urvalo uši, ven to taky nehrálo, prostě DĚS A HRŮZA. Jestli tohodle človeka ješte někde za mišpultem potkáme, asi dojde na nejhorší... Navíc celej den pršelo, byla zima a lidí do Varů a do Písku moc nepřišlo. -kejml

10. 7. 2000 Máme trička a čepice DB, prodáváme je na koncertech, budou v prodeji i on-line, zatím řešíme kde to bude. Pravděpodobně asi v Sestershopu.

12. 7. 2000 Brouk je nasazen jako novinka č. 2 do hitparády Radia 1 (91.9 FM) - hlasování je na sedma@radio1.cz
Vyšel Rolling Stone s hustym rozhovorem.

13. 7. 2000 Nádherná akce ve Futuru. Spousta kamarádů, jak na pódiu, tak pod ním. Pohodoví pořadatelé, s Akropolis se to nedá srovnat. Jestli někde hrát v Praze, tak určitě ve Futuru. -kejml

14. 7. 2000 Výstup v Prima jízdě na TV Prima nebyl zas až tak akční, jako bývá u DB zvykem (žádný ohně), ale kluci byli vidět, Jirka Krampol popřál hodně zdaru, byl i rozhovor, písnička Dávno akusticky, trochu nervozity. -qwerty

21. 7. 2000 Od minulého týdne údajně lítá v éteru další singl Brouk. -MusicServer

25. 7. 2000 Web info: Maillist a formulář na odesílání zpráv v záložce ECHO!!! MP3 ukázky z alba, aktualizace koncertů, přesun starších příspěvků do Legendy, seznam odehraných koncertů. -qwerty

26. 7. 2000 Celkem pěkný elektronický rozhovor na MusicServeru

4. 8. 2000 Dobříš. I přes nepřízeň toho nahoře jsme odehráli nakonec venku a bylo to určite dobře! Všem pařičům díky. Na Adamovi bylo možná trochu znát, že si zhusta užívá angínu, ale to nijak nevadilo, aby celej soubor neuctil památku Jackovi svobody... Ano správně jste pochopili, od pátečního poledne, je o jeden manželský páreček na tomhle světě víc. Tak ať jim to klape!!! -kiska

5. 8. 2000 Blatná. Tak ať už někdo něco konečně udělá s tim počasim!!! Pohodovej mejdan v Blatný, doopravdy solidní koncert, lidičkové byli jste úžasný!!! Všem vřele doporučujeme testnout medovinu, byla cool. -kiska

11. 8. 2000 Ve středu 16. srpna sledujte ČT2 ve 22:15! Ohlédnutí za letošním ročníkem rockového festivalu Rock For People v Českém Brodě. Opakování je pak v pátek 18. srpna na ČT2 v 0:20 hod. -qwerty

19. 8. 2000 Kdo se podíval na dokument, určitě neprohloupil, protože byly k vidění části vystoupení těch nejhlavnějších celebrit - třeba Kiska, kterak připravuje svoje lavóry. Byl i kousek písničky od Medvěd 009, DB byli taky zaznamenáni a nakonec na kameru promluvil Vašek s Pecanem. -qwerty

23. 8. 2000 Opravdu vřele díky všem pařičům z Trutnova!!! V tom ukrutnym vedru to byl dobrej výkon. Jako vždy byl fesťák opravdu vypečená záležitost a doufám, že kdo tam byl, tak si ho užil aspoň tak jako my! Takže astala festa, bejby! -kiska
A ještě k Háskovu: Kdo z Vás měl to štěstí a zaslechnul v pondělí 21. 8. rozhovor na vlně 90.3 Fakt Maso, což jak jistě víte náleží vykukům z Limonádového Joea, tuší, co se v noci z 12. na 13. srpence v Kerkonoších dělo... Několik umělců se lehce zmínilo o této akci a myslím, že právem ji označili za vrchol festivalové sezóny! Takže víc už ani slovo a koukejte příští rok přijet do Františkova u Jablonce n. Jizerou. Letos jste totiž přišli o skvělou industriálni show v podání Fanánek - Orožák - Bubenec + několik dřevorubců s motorovkama!!! Jediné negativum lze shledat na lehce poničene vaškově kytare, ve své dobrotě ji těm zvířatům půjčil... -kiska

30. 8. 2000 Dnešní koncert v Rock café se rozjížděl fakt skvěle. Lidičky vzali Medvěda nula nula devěda už jako sesterskou kapelu nastoupivšího Billa. Zvuk byl dobrej, sál našlapanej a atmosféra houstla. Kluci dali i novinku "Dál na západ". Nakonec však atmosféra zahoustla tak, že to Jurda neustál a příslovečná basa, která tvrdí muziku by fakt chyběla, takže se skončilo o něco dřív (ve finiši zazněla "Leave this town" od skupiny Levellers). Ne že by byl Jurda měkkej, on JE fakt hustej, ale sešly se okolnosti, který by neustál jen tak někdo. Vše už je ale zase v pořádku, Míla sedí doma, cucá limonádu a celkově regeneruje. A všichni mu jasně fandíme. Zatím se můžete mrknout na ukázku z nemocničního dekurzu. -qwerty

31. 8. 2000 Můžete si koupit tzv. "Billovy krámy" na sestershopu - trička, čepičky, cédéčka.

6. 9. 2000 Ode dneška hlasujte do Medúzy na ČT na čísle 0906 924 924! Cena je Kč 8/min. Nadiktujete jen svoje jméno, adresu a pro koho hlasujete.. a voilá! -metla + qwerty

12. 9. 2000 Nová záložka Archiv vám nabídne ty nejzajímavější kousky z tisku o DB; +konečně máme trochu lépe zpracováné povídání o Jamesi Butleru Hickokovi v Legendě. Už se to dá tak nějak číst. -qwerty

13. 9. 2000 Klip se v Medúze drží! Zatím čtvrtá pozice z pěti postupujících. Hustěte to tam! -qwerty

20. 9. 2000 Nedostatečná hustota telefonátů do Medúzy zapříčinila výpadek divokýho klipu z prvních pěti šprušlí a tudíž ho tam už si ho nikdo nemůže poručit. Avšak někde se zpívá že "My prohráli bitvu, ale neprohrajem válku..." -qwerty

22. 9. 2000 Zkušební provoz ankety: v prvním kole hlasujte pro svého oblíbeného člena kapelky. V druhém kole pak dostanou příležitost zbývající členové. Ve finále se "utkají" vítězové 1. a 2. kola. -qwerty

29. 9. 2000 Naprostá BOMBA!! Výborně nám vychválili tenhleten web na MusicServeru!!! Konečně jsem dostatečně SATISFACKOVÁN :) -qwerty

9. 10. 2000 Nově udělaný obchoďák zvaný Sestershop poskytuje trička, čepičky, cédéčka. Kupujte, kupujte, je to levné, je to dobré. -qwerty

11. 10. 2000 Pokud se rozhodnete hlasovat pro DB v soutěži Český slavík Mattoni, kupte si některej z časopisů (TV Revue, TV Magazín, Právo, Večerník Praha, MS apod) a do anketního lístku napište do kolonky Skupina na první místo Divokýho Billa a pošlete. Dostane tak 3 hlasovací body :) Uzávěrka je 19. listopadu.
Po 24 dnech zvítězil v prvním kole naší ankety Venca - urval z celkového počtu hlasů celých 44%. Druhá půlka se rozložila docela rovnoměrně mezi Kisku, Jurdu a Prochajdu. Teď se utká Adam, Pecan, Štěpán a Jack. -qwerty

16. 10. 2000 V pátek 13. 10. večer tak trochu kleknul zdroj na serveru freemusic.cz a tudíž nefrčel web. Přes víkend se nahazovalo a teď.. sami vidíte. Omluva všem surfařům.
V archivu najdete další články. -qwerty

17. 10. 2000 Myslim si, že za všechny mluví mejl (poslal Jirka Kysel), kterej byl odpovědí na výzvu o hlasování pro DB v Českym slavíkovi: "DIKY ZA UPOZORNENI! HLASOVAT BUDU V HOJNYM POCTU. PS: QWERTY, VYRID DB, ZE AZ VYHRAJOU SKOKANA ROKU, TAK AT VYTVOREJ NA JEVISTI TO, CO UMI JENOM ONI A HLAVNE AT ZPIVAJ LIVE. CAU JIRKA" -qwerty

26. 10. 2000 Koncert ve městě medvědů - Berouně - byl zas vydařenej, to se musí nechat. Návštěvnost se značně zlepšila od minulého roku. Tenkrát první tři písničky zněly do úplně prázdnýho parketu! Na konci toho loňského koncertu ale už pařil docela schopnej shluk. Teď už přišlo daleko víc lidí, přičemž Štěpán byl očividně překvapen, jak v takovym zapadákově umíme vystřihnout zpaměti a z plnejch plic alá karaoke "Do roka a do dne přijdu si pro tebe..". Tak timhle směrem by se to mělo vyvíjet! -qwerty

27. 10. 2000 Další pokus o zprovoznění Divokýho WAPu vyšel! Ve svém mobilu zadejte adresu www.divokejbill.cz a dostanete se k cenným informacím o koncertech a novinkách! Jestli chcete vidět, jak to pak vypadá, můžete si stránku emulovat (stačí kliknout).-qwerty

4. 11. 2000 V druhym kole ankety se dlouho přetloukali příznivci Štěpána (36%) a Adama (vítěz - 40%). Teď se teda ve finále uvidí, kdo je nejlepší skokan! -qwerty

6. 11. 2000 Provozovatelé serveru freemusic.cz se omlouvají za další výpadek - shořel disk.
První fanynkovské stránky můžete nalézt na adrese www.mujweb.cz/kultura/japrix, kde Jana (JAP) a Iva (Bell) probírají koncerty DB, Medvěda, Letů apod. -qwerty

10. 11. 2000 Dnešní koncert se Schodištěm a Medvědem v LMB byl parádní kotel - 800 platících návštěvníků. A co víc - natáčelo ho asi pět karatistů s kamerama z ČT! Pokoukání je teda na cestě. -qwerty
Už nějakou chvilku s náma jezdí pravidelně po koncertech i náš soukromej zvukař Šmity, tudíž by se nemělo stávat, že nám to někdo cizí pokazí za mixákem :) -kiska

15. 11. 2000 Zkuste novou tapetku na pracovní plochu windows (800x600) ve fotkách. -qwerty

17. 11. 2000 V sobotu 18. listopadu odjíždí kapela do Dánska a do Holandska, kde měli každý den po dobu jednoho týdne hrát jako předskokani skupiny La Fontaine. Tamější manažer však po nějakých neshodách odmítl a tak se bude hrát občas jen tak v coffee shopech :)-qwerty

22. 11. 2000 Někteří členové DB a jejich zvukař Šmity se svojí kapelou (tzn. Roe-deer featuring Divokej Bill) se dostali na výběr nejlepších remixů skladby Lucky Boy z filmu Samotáři!!! Více na Musicserveru. -kejml

5. 12. 2000 Vítěz oblíbenostní ankety prostě není. Venda s Adamem jsou naprosto jasný pařiči a těší se obrovské přízni publika (pochopitelně pouze pokud se jedná o jednotlivce, v muzice je důležitej celek, banda!) -qwerty

7. 12. 2000 Dnešní pokec na Xchatu byl celkem příjemnou záležitostí (i přes chvilkovou slabost serveru) a fandové se mohli vyptávat Vendy a Kisky prostě na co chtěli. Za hodinu a půl se toho stihlo spousta - v oddělení Archiv si můžete přečíst kompletní záznam.
Nejpovedenější hláška odpoledne: "Hele Vašku proboha odkud jsi?????" - "Já jsem proboha z Úval."
Bez zvukaře Šmityho v současné době prostě koncerty nejdou. Včera se to ve Futuru opět potvrdilo.-qwerty

8. 12. 2000 Dnes jsem objevil pár zajímavých odkazů na stánky s povídáním od DB. Existuje třeba veřejná diskuzní nástěnka, klubová hitparáda anebo maximálně negativní článek od nějakýho pisálka. -qwerty

10. 12. 2000 Zbožňujete některého DB skokana? Jdětě a stáhněte si ve Fotkách některý z osmi exkluzivních plakátů vysoké kvality. -qwerty

12. 12. 2000 Příští rok se budete muset polepšit v hlasování do Českýho slavíka - DB získal celkem 415 hlasů a to bylo na 69. místo. Ale byla i spousta horších. Vašek Bláha se umístil vedle Vladimíra Merty a Jana P. Muchowa na 231. místě s jedenácti hlasy :)) -qwerty

15. 12. 2000 Záznam Na plný pecky z Lucerna baru nebyl vůbec špatnej, ba co víc, byl hustej, výživnej! Všichni to máme určitě na VHSkách. -qwerty

16. 12. 2000 Nový videoklip "Dávno" je skvělou koláží střihů různých festivalů, kde Bill hrál. Hodnocení: paráááááda! -qwerty

21. 12. 2000 Včera byla v Rock Café ke slyšení naživo předělávka Lucky Boy ze Samotářů - Šmity na jakousi basu, ženský vokál, housle, banjo, bicí, akustická kytara (Vašek, Jurda) a zní to vážně super! Jinak do konce roku už zbývá doťuknout pár akcí a pak začnou probíhat přípravy na sezónu 2001. Už teď se můžete těšit na několik unikátních projektů, nějaký ty televize, festy, na podzim deska... pěknýho ježíška a čau v příštim století! -qwerty

22. 12. 2000 Kuba Plíhal nám stačil ještě nadělit dáreček v podobě videozáznamů z Lucerna Baru, můžete sosat na adrese http://jaaka.webpark.cz/db.html a je to formát pro RealPlayer 8. -qwerty

4. 1. 2001 Dance remix Plakala vyšel na jakési kompilaci Ta naše diskoška česká. Dá se říct, že tohle CD doslova zdobí. -qwerty

9. 1. 2001 Pořad Honzy Kaliny "Na plný pecky" má i speciální díl - to z nejlepší z "Pecek" 2000. Prošly kapely Laura a její tygři, Priessnitz, Švihadlo, Tata bojs, -123 minut, Monkey Business, Sluneční orchestr a to nejlepší nakonec: DB s písničkou Bohužel.
Na albumcity.cz je ke koupi 2CD Samotáři - hudba k filmu za EXKLUZIVNÍ cenu Kč 244,--. Na druhém CD je pochopitelně Lucky Boy od Billa a Roe-Deera. -qwerty

19. 1. 2001 Okej. Sami jste to chtěli. I jste si to svobodně odhlasovali. Máme to pro vás. Přímej přenos koncertu po internetu. Info zde. -qwerty

27. 1. 2001 V pondělí 29.1. v 15:30 stanice rádia Český Rozhlas 2 - Praha v pořadu pro děti Hnízdo bude píseň Žoldák + komentář jednoho z nejmladších fanoušků Billa. -qwerty

31. 1. 2001 V lednové pauze billové nezaháleli a nazkoušeli zas dvě zbrusu nový pecky. Tak to už je s přehledem materiál na druhou desku :) -qwerty

7. 2. 2001 Na Musicserveru máte možnost nominovat své oblíbené umělce ve všech možných kategoriích, jak ze zahraničí, tak z tuzemska.
Písnička Žoldák uspěla v pořadu Hnízdo v Českém rozhlase. Hlasy posílejte dál na disman@forum.software.cz -qwerty

12. 2. 2001 Ve středu 14.2. bude na Xchatu pokec od 15:00 s ufokapelou Lety mimo. Večer kapela zahraje i s DB a Medvědem v Rock Café a všechno si to můžete poslechnout i doma po internetu. -qwerty

15. 2. 2001 A ono to bylo včera unplugged, neboli "odpojeně". Ale i tak se dalo docela slušně pařit. Mám jen jedinou výhradu: všichni lakovali, jak by se mrkli na přímej přenos po internetu a když už se to uskutečnilo, škoda mluvit. Tak zas někdy. -qwerty

16. 2. 2001 Určitě zahlasujte od 15.2. do 25.2 on-line v nominacích na ceny MusicServeru. Bill je nominován na skupinu, skladbu, album, klip a objev!!! -štěpána

24. 2. 2001 Tak a je tu první dárek pro vás, kteří jste chtěli opět Billa v televizi. Máte možnost to okouknout dne 3. března (všechno nejlepší xvátku, Kejmle!) na programu ČT2 a neni to nikde jinde, než v Noci s Andělem! Zkrátka celej úvalskej večer. Nažhavte svoje videa, kód ShowView je pro tento pořad 203032305.-qwerty

27. 2. 2001 S předchozí zprávou se pojí i tato: na serveru České televize se bude hlasovat o Český klip desetiletí a na všechny klipy se můžete podívat po internetu. Vyjímkou není ani Plakala (Meine Liebe fňuk fňuk, viď Jurda :) a Dávno. Obojí pro RealPlayer. -qwerty

2. 3. 2001 Anketka Freon, kterou vyhlásilo rádio Neon, je hotová a odhlasovaná, Bill opět dost slušně zabodoval.. -qwerty

4. 3. 2001 Jurda si na to vystoupení v televizi koupil novou basu, pěknej kousek :) -qwerty

10. 3. 2001 Další náklad materiálů pro internetový stahovače: v kategorii Muzika je záložka Extra špeky... tady se budou hromadit (a už je tam hustim) videa, MP3, nový texty a další. Tak to je pro vás. Jo, a měli jsme rekord - v úterý 6. března přišlo na stránky 80 lidí. -qwerty

11. 3. 2001 Všechna chvála na zlínský Golem, která se k nám donesla, se konečně potvrdila. Ba co víc, realita předčila všechna naše očekávání! Sauna byla připravena, ve vířivce se měnila voda (někdo v ní den před námi prováděl nějaké hlouposti s děvčaty) a pivíčka se na nás smála z lednice... To jen jako možná inspirace pro majitele ostatních klubíků. Jinak radost nám nezkazil ani Kabát, kterej si jako na potvoru ve stejný večer uspořádal koncert kousek vedle...
P.S. Vzkaz pro Sestry: vířivka víří, vlezó sa tam osm... -kiska

12. 3. 2001 Jeden z nepravidelných průzkumů českého internetu zase nadělil jeden rozhovor do Archivu. Další odhalenou zajímavostí je český program, kde si můžete střádat, přidávat a prohlížet informace o různých skupinách. Celé se to jmenuje LyricsMusicModule a byl mimo jiné vytvořen i takový informační modul o DB. Stahovat můžete na 2vd.kgb.cz/lmm. -qwerty

14. 3. 2001 Staropramen uvádí turné kapel Divokej Bill, Krucipüsk a Moped, které začíná 29. března v Písku a končí na letním Rock for People. Už je to i zaneseno v našem seznamu koncertů, označení je K+M+B. Speciální poděkování patří prodejně muziky TopSound v Berouně, kde se mi povedlo vyžebrat plakát o tomto turné pod přísahou, že ho vrátim. Vrátim. -qwerty

19. 3. 2001 Čtvrtek 15.3. Delta: úžasná záležitost, úplně jsme zapomněli, jak sqěle se tam hraje. Tady jsme se poprvé potkali před dvěma lety se Schodištěm, krásný vzpomínky. Velký pódium má stejně něco do sebe. Lidičkové prováděli nějaký blbiny s hasičákama nebo co?! Proč ne!
Pátek Litomysl Kotelna: nebyl s náma Šmity, ale místní zvukař odvedl úctyhodný výkon. Fakt úžasnej pocit z hraní! Jacku nesmíš se stydyt podepisovat se na bříško... co budeš vyprávět dětem?! Kotelna je prostě hustá, doufám, že se brzo vrátíme.
PS: Vzkaz pro tu malou blondýnku: těch tang (o instdrink fakt nejde!!!) jsme si okamžitě všimli... dobrý!
no a sobotenka v Kostelci nad Orlicí: Čau dráteníku zvukařskej, Šmity s náma zaplaťpámbu nebyl. Z toho tvýho apce by se pomát... TESLA - aby se hudba lépe NESLA ... TESLA - TEchnicky SLAbé... Ale nakonec se vše v dobré obrátilo, 5-ti kolíky vydržely a z night clubu se stala celkem slušná Fabrika...
PS: Kušandy, co takhle ty fotky nascannit a poslat našemu webmasterovi qwertymu, bylo by to HUSTÝ!!! Takže ČAU a v pátek v Příbrami - už se na Tě chystáme Jajap! -kiska

21. 3. 2001 Obrofská omluva za čin hodný defenestrace těm, kteří se nechali mystifikovat zastaralým seznamem koncertů, který jsem nepřepsal novou verzí. Sorry budu se sebou něco dělat; na utěšení si přečtěte rozhovor s Fořťákem a Thomesem na Musicpage.cz o našem festiválku a o Amebě. -qwerty

23. 3. 2001 Kupujte na Sestershopu trencle boxérky Divokýho Billa! -qwerty

28. 3. 2001 Co se dělo o víkendu 24. a 25:
Lidi NEBLÁZNĚTE!!! Ale je to super. Od příště se v Junioru v Příbrami bude vybírat příplatek za saunu a u vchodu se budou rozdávat březové haluzky, vodkou se bude muset každej nalejt sám! Jo doufám, že všichni shlédli zázračné dílko světové kinematografie "Svéráz národního lovu" měli jste k tomu už druhou příležitost na našem vepřejnoprvním médiu - to jako v telce.
No a Black Pes? Úžasná záležitost. Kdyby někoho z příchozích náhodou zajímalo proč byl tak dobrej zvuk tak nechť zví, že ozvučení nezajišťoval nikdo jiný, než sám Marten audio vole London! a to už je ňáký maso!!! S Medvědama jsme si oba konziky velkopansky užili a vychutnávali si plnými doušky jak to hrne!
Jo a v pátek poslouchejte od 20:30 Frekvenci 1 ... bude překvápko!!!
PS1: Oldo DÍK!
PS2:Do prióru si zajdeme (Adam) -kiska

29. 3. 2001 Ještě mi Tom Klečka připomněl článek ze 14. února s Billem a Letama na Musicpage.cz o nových deskách. -qwerty

30. 3. 2001 Jo vyřiď klukům, že se stali populární na ostrově Djerba. V úterý (27.) jsem se vrátila po 14 dnech, kdy jsem tam neposlouchala nic jinýho a místním bouchačům to nedalo a pořád otravovali, co prej to poslouchám, tak jsme to pak pustili v jedný restauraci a kazetu jsem viděla až za 14 dní, protože byl každý večer s "Billem" :-))) -iris
Kdo nestihl Cambus na Frekvenci 1, může si stáhnout nejlepší špeky v MP3. -qwerty

19. 4. 2001 A dost. Doba si vyžádala další záložku, a to konkrétně Litánie v Archivu. Tam se budou cpát veškerá povídání o tom, kterak se vydařila ta která víkendová akce. Sem se to dát nedá a krátit je to škoda. Zrovna dnes je to o tom, jak se paří s Krucipüskem a Mopedem na Moravě.. -qwerty

27. 4. 2001 Tři důležité zprávy:
1) už jsou lidi na natáčení různých materiálů, ze kterých pak nastřihaj klip. Borci z FAMU a řáděj s několika kamerkama.
2) 7. května slaví Medvěd 009 šesté výročí od založení a bude hrát v Klánovicích.
3) 25. května bude hustofestival Úvalský bigbeat - účast Billa, Medvěda, Letů, Plexisu, Mopedu, Krucipüsku, Pestalozzi a dalších asi 7 kapel. Podpoří i MěÚ Úvaly. Vašek dal dohromady výborný audiovizuální zařízení, takže to bude blikat a zvučit fakt sladce. -qwerty

5. 5. 2001 Plán pětiletky splněn na 105%! Novej web Medvěd 009 je hotov! No a jestli to někoho zajímá, může se kouknout i na docela funkující web Plexis. -qwerty

6. 5. 2001 Trošku jsem zahejbal záložkama vlevo - nemá smysl rozlišovat Historii a Archiv. Taxem to spojil do jednoho a basta fidli. Neni nad přehlednost.. a jen tak mimochodem: za přibližně rok byly tyhle stránky navštívený přibližně 15 000x :) oukej! (Koho to zajímá, může mrknout na podrobný přehled Navrcholu.cz) -qwerty

14. 5. 2001 Kdo má rád Nahoru po schodišti dolů band, může si po sobotní Noci s Andělem šoupnout přídavek ve formě pořadu Na Kloboučku (dnes, ve středu nebo v pátek).
Změnily se odkazy na MP3 ukázky z demáčů a nešly stahovat, už je to opravený.. + další extra špek: MP3 ukázka ze slow mixu Lucky Boye. -qwerty

22. 5. 2001 Ve čtvrtek 24. května křtí ufogrupa Lety mimo svoje debutové CD. Bill sice nehraje, ale můžete to přijít oslavit s nima! -kejml

3. 6. 2001 Nikde nic. Nikdo nic. Tak to napíšu sám. V Ouwalech to bylo naprosto úžasný, pánbůch nám na to zapražil sluníčkem, a už se jelo. Za zmínku stojí amatérské vystoupení To je vedlejší, originální muzika Zoofils, klasický bigbít Medvěda, extatický Wohnout, pekelný set Krucipüsku (kdo neviděl neuvěří) a samozřejmě v časovém pressu zmáčknuté Billovské řádění. Při něm se za poslechu krásného jamového riffu návštěvníčci dočkali i moc pěkného ohňostroje s filajovými raketkami, ohnivými spirálami a třpytivým deštěm. Komu byla zima, určitě měl šanci se rozehřát skokem!
Další pozitivní novinka (někteří už to určitě vypozorovali jinde) - letní akce S bigbítem k moři. Ideální natažení letních prázdnin. -qwerty

14. 6. 2001 Lety mají v české hitparádě Radia 1 (Velká Sedma) nasazenu Obrazovku. Info a hlasy www.radio1.cz -kejml

22. 6. 2001 Rock café: Díky Vám všem kdo jste zapařili na včerejší (21.6.) akcičce v Rock Café. Doufám, že jste si užili i naše německý kámoše Tuareg! V sobotu si na ně můžete zapařit na Pískovišti v Písku. Jo všechno nejlepší starýmu Rodriguézovi k narozeninám!!!
A jeden speciální vzkázek pro tu svini co čórla Vencovi kytaru v Bohnicích: až tě vyhmátnem (a my tě dřív nebo pozdějc určitě vyhmátnem...) tak tě seřežeme a tu kejtru ti narvem do prdele!!!
Vy ostatní se mějte rádi a buďte v pohodě!!! -kiska

25. 6. 2001 Máme pár maníků, který vědi jak se na kameře rozsvěcí to červený světýlko, takže se můžete těšit na klip!!! Možná že si trochu ulítneme na tvorbě scénáře, ale to se nechte překvapit... i když co byste vykoumali na Šibenici vy? Nestyďte se a jakoukoli i sebevětší zhůvěřilost pošlete! S radostí vykradem cokoli :-)
Podrobný pokec o minulém víkendu hledejte v Litániích -kiska

26. 6. 2001 1) připravuje se reportáž na TV3 o DB... něco jako ze života hmyzu, chtěji nás jeden den sledovat. Za někym přijedou do práce, za někym domu, podivaj se na zkoušku a tak. Taky připravují anketku v našem rodném Pupíkově - takže zapírat zapírat zapírat.. Má to bejtt nějakej novej pořad o kapelkách vysílanej někdy během nebo po prázdninách.
2) oslovila nás reportérka z prestižního časopisu pro holčiny a mladé slečny (qwertyho slovní přesmyčka: vleževálené svlečny :) Takže se nejspíš můžou všichni těšit na rozhovor do Dívky... už se těšim, jak nás všichni setřou, že jsme komerční... ale Satelit Cannibal nás předběhli! S Lunetikama jsme si chtěli zahrát první my!
3) pracovní názvy novejch billovskejch diskosongů: Cestou, Klít a snít, "Jackovka" ... -kiska

28. 6. 2001 S mírným zpožděním gratulujeme Prochajdovi, kterej nebyl v Poličce, anžto se drtil na maturu, kterou úspěšně složil! Další drb je, že Jack si vlastně zahostoval ve skladbě č.13 u Letů mimo na jejich debutový desce.. -kiska

2. 7. 2001 Přeposílám "zdravici", kterou nás počastovala dítka ze 4. třídy Úvalské školy. Byla se podívat v naší zkušebně jak se vaří muzika, něco jsme jim zahráli a vůbec - byl to celkem příjemný zážitek... takže rozvaž co s tím, ale klidně to foukni na web jen ať ostatní vidí jak nás doma mají rádi :-) (Okaj Kiska, je to tam -qwerty)
ČKD: určitě se sluší aspoň trochu pohovořit o tak velkolepé akci jakou ČKD bezesporu byl... jenže není toho až tak moc :-( zahráli jsme si svejch 6 věcí, poslechli si Aničku s Lenkou, vočumovali Kabáti a Strombouli... jo a nechápu, jaktože jsme to jako nevyhráli my?! Xakru to se Vám lidi víc líbil vycpanej medvěd (+bojovné lolitky ála Filip? -qwerty) či snad papírový vystřihovánky? My kvůli tomu padáme po hubě do sítě a co víc - uklidili jsme si zkušebnu... a co za to všechno?.. .. .. .. Ani ten klip desetiletí... zamyslete se nad sebou. No pro tentokrát to jako zapomenem, jo, ale příště se doufám předvedete v lepšim světle... :-)
Tak si užívejte začátek prázdnin - aspoň ti šťastnější, co nějaký máte a Vy ostatní na ně nebuďte moc nasr... taky jim to skončí a budou si muset vystačit s nevolnickejma 5-ti tejdnama... -kiska

7. 7. 2001 Sorry, teď tu nic 14 dní nebude novýho, jedu rekreovat svoje krásný mladý tělo. Takže až po neděli 23. července. Užívejte volna a sjíždějte fesťáky! -qwerty

30. 7. 2001 V sobotu 28.07.2001 jsme se vypravili na koncert Divokýho Billa do Pole u Blatné. Samozřejmě, že zase byly velký výpravy. Šetřili jsme na benzín (je to hrůza jak je to všechno drahý :)). Navíc je moje Škoda 130 trochu v nabouraném stavu, tak naše cesta vypadala moc zajímavě. Nakonec jsme dojeli v pořádku, na vstupních dveřích do hospody "Na Statku", kde se měla akce konat, byl vyvěšený plakát - Dnes, 28.07.2001 Divokej Bill. Řikáme, tak je to vpohode, zakoupili jsme lístky, a jake bylo překvápko, kdyz místo Billa přijeli Wohnouti. Nic proti nim, je to skvělá skupina, ale Bill je prostě Bill. A tak jsme byli informováni, že Divokej Bill onemocněl, a že se tudíž akce překládá na neurčito. Naštěstí nám chápaví pořadatelé vrátili bez řečí peníze a my jsme vyrazili zpět k domovu a pořádně jsme zapili žal na pravidelné sobotní diskotéce u nás na chalupě. Docela jsme to přežili, ale ráda bych klukům vzkázala, že nejsme zase až tak vytočený, onemocnět může každej, ale běda, jak zjistim, že to byla jenom výmluva. To se pak těšte! -Katarína

1. 8. 2001 Tak maká se na nový desce! Náš boyband zalézá do studia SONO, kde se snaží ze všech sil umotat to naše vytoužené druhé cédé. Kiska se též pokouší informovat okolní svět, ale teď má plou hlavu těch svejch škopků a pořád si asi řiká "Bylo to ťuk ťuk břink nebo ťuk břink buch buch?". Každopádně se v rámci možností snažíme monitorovat celou situaci - vše důležité najdete v rubrice Muzika (tzv. SONOmetr 2001). -qwerty

1. 8. 2001 Natáčení pokračuje, postupně zpovídám Kisku, shánim co se dá, takže můžete opět navštívit SONOmetr. A kdo neví, jak se taková běžná deska peče, může se přiučit tamtéž. Dále Kiska slíbil konečně ty texty a nějaký série novejch fotek, který už moc dlouho usurpuje Prochajda. -qwerty

5. 8. 2001 Trocha pokročilé těchniky: díky neschopnosti poskytovatele naší domény, nejsou přístupné WAP stránky přes klasické www.divokejbill.cz. Chcete-li tedy sledovat mobilně aspoň střípky toho, co se děje kolem DB, zadávejte ve svém mobilizačním telefonu do WAPu adresu divokejbill.freemusic.cz. Ještě jeden z nedostatků domény: máme zaplacenu od počátku i "mutaci" www.divokej-bill.cz, která je však stále nasměrovaná na archaické stránky DB, umístěné přímo na webu Ameby. I to by šlo opravit, kdyby firma dostávala svým závazkům :( (thx to kejml for support) -qwerty

16. 8. 2001 Dnes jsem objevil v TV Magazínu reklamu na zasílání log na mobily Nokie a mimo jiné tam byl na výběr i Divokej Bill. Neoriginální, ale přece. Za prachy. Chystáme pro vás něco lepčího :) (Kdybyste měli zájem, tak je to na www.happydisplay.cz) -qwerty

16. 8. 2001 Minisérie fotek z vánočního koncertu v Liďáku.. (+nezapomínejte sledovat SONOmetr). -qwerty

19. 8. 2001 Tak konečně se mi zase podařilo sehnat pro vás jednu perlu. Máte mobilizační telefon značky Nokia? Pak už není problém dostat na něj logo Divokýho Billa nebo Medvěda009 a znovu tak posílit svou image. Pro svoje logo si zajděte si do záložky Muzika/Extra špeky. Zvláštní poděkování patří kejmlovi za spolupráci a SMS-BAR Teamu - poskytovateli služby zasílání log zdarma. -qwerty

28. 8. 2001 Dneska jsem zas navštívil SONO a maj to tam fakt pěkný - sprchy, kuchyň, klimakterizace, reprobedny, koberce, počítače, mixpulty a jiný vopičárny, jako třeba pes. Dál čtěte v SONOmetru.. PS: Je hezké, že mi Billové věříte, ale zejtra poznáte, jaxe vaří v našem kraji buřtguláš! -qwerty

31. 8. 2001 Všichni jsme to maso přežili OK, žádný ztráty na životech. DB je stále kompletní :)
Dneska mám pro vás jeden článek z MusicServeru o tom, jak to vidí tadle parta v současnosti.. jistě, do Archivu si zajděte. A druhá vychytáfčička pro psavky: guestbooooook! Vaše příspěvky se budou zobrazovat ihned! -qwerty

5.9. 2001 V pátek 7.9. vyplouvá v 19:00 z Rašínova nábřeží parník Tyrš, bude bigbeat a mezi několika úvalskými kapelami hraje taky Medvěd. Jde o úvalskou akci, pořáda to náš kámoš, je to asi čtvrtej ročník, lístky nejsou v oficiální distribuci, ale je možno si je zakoupit na místě, i když je to dost mastný - 380 Kč (nájem parníku je hrozně drahej) Ale stojí to za to!! -ocelot

19.9. 2001 V pátek 14.9. proběhla fakt vypečená akcička na hradním nádvoří v Lokti. Pod záminkou vysoce sofistikované oslavy narozenin barda, hoteliéra a místního patrona Fejfy Loketského I. se nám už potřetí podařilo celkem beze ztrát dobýt hrad... Fejfo všechno nejlepší!!! no i když přeci jen až tak úplně beze ztrát to taky nebylo, že. Noc v autě nic moc, co Venco?
Veleobrofský dík patří Kokešoj za překrásné chorály... příště si pojď stoupnout mezi nás, srabe :-) Jinak celkem jasný obrázek si bude moc každej udělat po zhlédnutí MusicZoom s Medvěd 009... jak správně tušíte natáčelo se v sobotu od rozbřesku... "Kdo pane?" "Vy pane!" "Já pane?" "Ne pane!!!" -kiska

20. 9. 2001 Další megašpek pro maniaky s Nokiema! Přepsal jsem 11 melodií tak, abyste si je mohli nacpat do typů 3210, 3310, 3330, 3390 a 8250 přes Skladatele. Fakt dost slušně to zařezává. Díky Vendoj za konzultaci ohledně rytmiky. -qwerty

24. 9. 2001 Zprávy z Chorvatska: vzduch 21, voda 23, pivo 7, Bill hraje celt-cross-punk-over! -kejml
Postup na desce vypadá tak, že 4 písničky zbejvaj domíchat, což bude provedeno hned jak se Billové vrátěj z dovolený. Křest je zatím stanoven na 6.11. do Futura, ale bude nejspíš přeložen, páč Ocelot nemůže. -qwerty

2. 10. 2001 Tak z vejletu se všichni vrátili živí, málokdo ale ve stavu, v jakém startoval z Prahy :) Prej masakr, pěkně to všici líčej v Guestbooku. Počkáme si na nějaké to obsáhlejší povídání.
Jinak na četné žádosti jsem zvýšil kontrast písma a dopsal ke každýmu členovi ještě nějakou tu konspirační větu. -qwerty

4. 10. 2001 Takovejhle masakr zažil málokdo v Čechách!!! Již dnes se prodává CD Divokýho Billa, který neni ještě ani fyzicky na světě, prodává se pod jménem, které bylo kdysi uvažováno jako jedna z možností a prodává se na Vltava.cz! Našel to kejml, takže dík za tuhle srandu!
Další dvě zprávy jsou pozitivní taky: lámeme rekordy v návštěvnosti těchhle stránek - ukazuje to Navrcholu.cz. Dík! Na oplátku přihazuji další tři melodie na Nokie do Extra špeků.. -qwerty

6. 10. 2001 Pořád si někdo stěžuje, že zrovna pro jeho mobil nemáme loga či melodie. Na Siemensovi pracuju, ale Alcatel, Ericsson apod. nikdo v mym okolí nemá, takže to nemám na čem zkoušet. Mejlněte mi a můžem dát spolupráci. Halt Nokie jsou nejrozšířenější a nejlépe se to na nich dělá. -qwerty

9. 10. 2001 Vše se vysvětlilo, vše je opraveno, takže můžete už teď předobjednávat CD "Svatá pravda" prostřednictvím obchodu Vltava.cz. -qwerty


11. 10. 2001 Fotografie z Chorvatska na http://tisno2001.webpark.cz. Zajímavá kolekce! -qwerty

21. 10. 2001 Vyrobili jsme loga, melodie a návod pro Siemense S25 C35 M35 a S35. Samozřejmě že jsou to Extra špeky.. -qwerty a kejml

26. 10. 2001 A je tu zas Český slavík - hlasujme pro Billa, Medvěda a Lety! -kejml

28. 10. 2001 Takovou drobnost pro vás mám - až někoho potkáte na koncertě a budete mít pocit, že by mohl bejt z DB party, pak vám k jeho identifikaci pomůže obrázek Šedá eminence, aneb WhoIsWho. Druhou srandičkou je uvítání výletníků v chorvatském kempu od CK Mareš. -qwerty

30. 10. 2001 Zítra pokec s DB na chat.quick.cz od 14:00 do 15:00 -qwerty

31. 10. 2001 V Archivu si můžeže přečíst záznam z dnešního pokecu na Quick chatu.. Můžu to zhodnotit? Tak jo. Oproti loňsku se to nedá srovnat.. dnes to nebylo moderované, takže si každej psal co chtěl, v odpovědích DB byly celkem ošklivé hrubky, které šly z rukou přepisovatelky; nehledě na to, že xchat je uživatelsky přívětivější, než strohý Quick (jedna výhoda přece - při pokecu házej administrátoři do textu aktuální fotky). Ale i přesto bylo pár světlých okamžiků a něco jsme se zas dozvěděli.. To je můj názor, lidi myslim můžou bejt spokojený. Ještě jednou sorry za to, že jsem to rozesílal na poslední chvíli, ale pustil jsem to obratem hned jaxem se to dozvěděl sám, takže chyba není u mně.. -qwerty

5. 11. 2001 Tak Kiska se nechal slyšet (zároveň s obrovskou omluvou všem, kteří čekali do konce Snídaně a nešli do arbajtu/školy), že bordel je na Nově a ne u nás. Ráno totiž přijeli a slyšeli jen "Nene, kdepak, přijeďte ve čtvrtek, na dnešek to dohodnutý nebylo".. No, tak aspoň se na to budeme moci lépe připravit. Všichni vstávat a nahrávat, budou 2 vstupy s akustickými záležitostmi! -qwerty

7. 11. 2001 Křest fakt MASO! Dík za perfektní zážitek, billové! Abych to taky popsal těm, kdo nebyli: hned při vstupu nás příjemně naladila vůně voňavých vonítek a příjemné přítmí se svíčičkami. Sál se plnil a plnil až se zaplnil do vyprodání. Samotná show byla bez jediného zaškobrtnutí, ohně plály do dáli, sVatou pravdu potvrdili tvrďasové z Krucipüsku a CD bylo pokřtěno vskutku důstojně - plechovkovej Gambáč a jako pohoštění Wohnoutí vynález: Chorvatský obložený stůl. Teda pánové, to byl večír!!! Chcete fotky? Jasně, jsou tu!
A co nová placka? Krucihergothiml zařezává to jak nikdy! Super práce, dá se hovořit opravdu jen v superlativech. Jen škoda té ochrany proti přehrávání v PC. Kdo ale chce, ten si to může najít na internetu, ochranu obejít a poslouchat i v práci. Obligátně tu poznamenám, že je nutno nakupovat a ne klonovat! -qwerty

10. 11. 2001 I druhý křest se vydařil! Tentokrát to vydatně polil šampáněm Ocelot z Medvěda009 spolu s Petrem Fořtem z Ameby. Při této příležitosti se Foo zmínil, že už se stačilo prodat téměř 3000 kusů desky, a to ještě není oficiálně v prodeji na pultech; +prvních 5 koncertů ze šňůry ke Svatý pravdě navštívilo 2700 lidiček tj. průměr 540 lidí na jedný akci. Optimismus nás neopouští! Jen tak pro srovnání - za rok a půl se prodalo "Propustky" něco kolem 5000 kousků. Pochopitelně máme pár dokumentárních fotek. -qwerty

12. 11. 2001 Hele, nový stránky! Kde se tu vzaly?? A hele, MP3 ukázky z novýho CD [::Muzika]! A fotky z Tisna [::Fotky]. Co tu dělaj?? A hele, všechno je úplně vypucovaný a jak nový! -qwerty

17.11.2001 ČAO LIDIČKOVÉ! TAK NEJDŘÍV TO PODSTATNÝ: včerejší koncert v pardubickym Žlutym psu byl fakt HUSTEJ!!! Dík všem skokanům a roštěnkám, který to tam skvěle rozjeli!
Doufám, že dneska večer v Jihlavě to bude něco podobnýho... už jsme na tu Avantgardu mooooooc zvědavý!
NO A JAK SI TI BYSTŘEJŠÍ Z VÁS UŽ JITĚ STAČILI VŠIMNOUT BUDE TU MALÁ SOUTĚZ!!! tak tady máte jednu otázečku na rozehřátí:
JAK SE DÁ VYHRÁT SOUTĚŽ BEZ SOUTĚŽENÍ:
a) pod rouškou vilných slibů vymámit z Qwertyho otázky a odpovědi... (vhodné obzvlášť pro blondýnky)
b) pod rouškou vilných slibů vyčarovat otázky a odpovědi ze Šolima... (vhodné především pro blonďáky)
c) ukecat mě a za řádný obnos několikanásobně převyšující hodnotu nabízených cen vymámit odpovědi ze mě... (čekám nabídky!)
-kiskoj

18.11.2001 Docela potěšující mejl bych tady vypíchnul: "Ahojky qwerty! Hádej, který CD je nejprodávanější v BONTONLANDU u nás (v Ústí nad Labem)??? SVATÁ PRAVDA!!!!!! Je to napsaný v MF dnes a je u toho i obrázek 85x75 mm. No ale ty to asi víš, co? Nevim jak to děláš, ale víš všechno. Měj se a pozdravuj Billáky. Čau Alena"

22.11.2001 Kejml pro nás našel pěknou recenzi křtu, kterou napsali borci z MusicPage [::Archiv] a já jsem sepsal povídání o ochraně Svatý pravdy proti kopírování pro ty nešťastníky, kteří mají jen PC. Prosím, už mi nepište v této záležitosti, ani nikomu jinému, odpověď z nás nedostanete. Dík za pochopení :-| -qwerty

30.11.2001 Dnes odjíždí parta s Fořťákem na něco, čemu říkají soustředění, a to až do neděle. Bude se konat na chajdě v Rokytnici, budou se ladit zpěvy, dráždit horský svahy, ladit nový pecky a zabíjet mozkový buňky pivem. Při troše štěstí je můžete potkat v místní hospodě a pozvat na tláču nebo utopence.
Dobrá zpráva: tento týden je Svatá pravda na 38. místě v IFPI 40. Díky všem nepřepalovačům!-qwerty

1.12.2001 Máme v archivu pěknej rozhovor ze Sparku s Vaškem, plus jednu recenzi z MusicServeru. -qwerty

13.12.2001 Pro velký úspěch se bude opakovat akce S bigbítem k moři - takže čtěte podrobnosti ve Štacích, později přidáme i závazný objednávkový formulář.
Co se týče Archivu, zas přibyla recenze z Atlasu, tentokrát lehce obšlehnutá od MusicServeru. Dále pro všechny rockery a fandy, kteří by chtěli oživit rockovou scénu v Čechách, sepsal Aleš Brichta takový pokec o tom, jak to prosadit zákonitě - tedy skrz petici. A na závěr těch všech dobrých zpráv ještě jedna veselá parafráze na obal "Svatý pravdy" (dík Absolutně). -qwerty

20.12.2001 Věděli jste(?): V pivovaru na Knížecí v Praze na Andělu jsou DB vyfoceni při exkurzi a to hned vedle Káji Gotta a jiných borců.. -těsto

22.12.2001 Roe-Deer zvukového mága Šmityho je novinka v hitparádě Radia1 - hlasuje se na www.radio1.cz, aby byl hlas platný, musí se dát alespoň 5ti kapelám. -kejml

6.1.2002 V lednu se opět nehraje stejně jako minulý rok, začátek sezóny bude 14.2. v Paláci Akropolis. Zatím si můžete dávat do svých mobilů nové melodie, zápisy teď máte pro Nokie, Siemensy a nově i Ericssony.. -qwerty

6.1.2002 v 12:58 tak a máme tu další ze série Nových roků...běží to pořád dokola a tak alespoň stručně co by se mělo dít: v lednu maj kluci volno, začínáme 14.2 koncertem v Akropoli.... do týdne se tu snad objeví koncerty /nechci je zveřejňovat, dokud se neustále přehazuje/, chtěli bychom hrát na Moravě a tak se snažím to nějak poskládat /Zlín, Prostějov, Brno/ k tomu překřižujeme naši republiku /K. Vary, Želeč u Tábora, Jilemnice, Ústí nad Labem, Příbram .../ budou i festivaly /BARVY LÉTA, ROCK FOR PEOPLE, STÁDLEC, MALÁ SKÁLA, ŘEV .../ v září Chorvatsko /Qwetz by sem měl umístit informace pro ty kdo by chtěli jet/ - DB + WOHNOUT + SUPPORT LESBIENS... nové album letos nebude, ale nové věci věřím, že ano ... v TV a V rádiích nás nechtějí a tak zůstaneme pro většinu veřejnosti zřejmě jestě utajeni... GRAMY jistě vahraje MIG 21 a 70 místo ve Slavíkovi, taky přežijeme.... takže se bude hrát, zpívat, pařit a užívat si života, jak jen to všichni nejlépe umíme .... nazdárek na nějakým koncertě ... -Fořťák

18.1.2002 Dík Cároš za recenzi pravdy od Petra Korála. Zařadil jsem to do archivu mezi ostatní recenze - jsou sloučený do jedný stránky.. -qwerty

21.1.2002 Velký Foo se ustrnul a aktuální seznam koncertů je na světě, vidím, koukám, zajímavé záležitosti se chystajó! -qwerty

22.1.2002 A aby toho nebylo málo, aby se vám zkrátilo to čekání, namlsejte se "vaškojm rychloskokem", který si můžete dát přímo do windows na pracovní plochu. Od qwertyho. Pro skokany. -qwerty

24.1.2002 Na druhého února se chystá v Ouvalech minifestiválek, na kterém vás oblaží svým umem váš strejda Tomáš s Krucipüskem, Ocelot a jeho seskupení Medvěd009, Herr Schmittův Roe-deer, Hookers a v neposlední řadě Boa. Nezbytné podrobnosti na plakátu.. -qwerty

25.1.2002 O víkendu se natáčí videoklip, volba nakonec padla na písničku "Miláčku". Asi nic okázalého, normální pařební klip s kotlem.. halt prachy sou prachy. -qwerty

28.1.2002 Pánové z Musicpage šoupli takovou recenzi pravdy, že až srdce poskočí! Hurá do archivu!
No a ještě jsem zmáčkl Prochajdoj o povídání z natáčení klipu: natáčelo se o víkendu v Rock Café, režii si na starosti vzal Vítek a jeho parta a klip nebude kotelní, ale spíš pomalejší, s různýma záběrama na hrající členy, na roštěnky a jiný maso tam bude taky určitě.. zpracování by mělo trvat tak 14 dnů. -qwerty

3.2.2002 Jaxte si mohli mnozí všimnout na plakátech, CD Svatá pravda bylo zlevněno na pouhých 259,- kaček (do nižší kategorie přešla také Propustka). -qwerty

11.2.2002 Co se týče čtvrtečního rozjezdu v Akropoli, dneska jsem dostal upřesňující informačku o vstupenkách, aby se zas nešířily fámy: na místě za 140 Kč, v předprodeji v Akropoli za 120 Kč a v předprodeji TicketPro za 160 Kč, protože jsou to nenažrancí. Prvních 100 lidí, kteří přijdou ve čtvrtek na koncert dostane singl Plakala/Sudička. Ať už budou mít lupen z předprodeje nebo ne. -qwerty

15.2.2002 Vskutku, Medvědář nepostoupil ve Velké sedmě Radia 1, můžete si za to sami, nehlasujete. M009 stále boduje s Běchovicema.
Příští zajímavou akcí bude festival pro ZOO 2.března, kterou pořádá In promotion a Musicpage.cz, zde zahrají Billové svůj set, načež se přesunou na další smažbu do Klánovic, kde byli plánovaní i Wohnouti, ale nakonec to nedopadlo. -qwerty

19.2.2002 Musicserver.cz stejně jako minulý rok vyhlašuje anketu České internetové hudební ceny, teď probíhají nominace. Je tam i kolonka "web roku", takže je takřka jasné, pro co hlasovat ;) Podpořte své oblíbené Úvalské kapely! (dík kejmle) -qwerty

13.3.2002 Rádio1 nasadilo do Sedmy další pecku "Středověk", takže se polepšete a hlasujte co se tam vejde. Buď můžete přes online formulář (www.radio1.cz; nepříliš přívětivé) nebo obyčejným emailem na adresu sedma@radio1.cz, přičemž POZOR!!! V mailu musíte zahlasovat pro pět aktuálně nasazených písniček (seřazených podle oblíbenosti), jinak je to neplatný! -qwerty,kejml

22.3.2002 Prostě naprdlačku. V Sedmě se ani Středověk nechytl. -qwerty,kejml

22.3.2002 Vážení a milí příznivci kvalitního českého popu,

včera se naší vypečené squadře poštěstilo vystoupit na výročním vezírku jedné firmičky. Prostituovali jsme s naší pokleslou kutálkou v Rock Café a obveselovali schvácené zaměstnance. Všude nepřeberné množství dobrůtek a jiných lákadel servírovaných na stříbře, masíčka na vidličku, chlebíčky na jehličku a dortíčky na lžičku, prasečí prdelky se na nás smály a rohlíčky jako parůžky křupaly v umaštěných mordách nedožraných muzikantů. Nápoje kvašené, pálené i sycené zkrápěly lačné chřtány... opravdu opulentní mana plná vybraných rozkoší pro nosánky, jazýčky a ostatní zdegenerované čivy bohémské hordy zvyklé na bohaté, leč sprosté pohostinství hostinců zájezdních a výčepů zakouřených. Obecenstvo bylo převlečeno do masek a podle bouřlivého plácání a nevázaného halekání můžeme, se skromností nám vlastní, usuzovat, že je naše estráda pobavila a pozvedla na duchu i na mysli. Tak jen neváhejte a buďte hotovi s chutí do práce vaší!!! K novým zítřkům, budoucnosti realisticko-kapitalistické vpřed!!!
No tak toliko snad o zábavě by stačilo a nejvyšší čas pěkně zatepla něco naprášit...
Jack se překvapivě přežral už hodinu před hranim a skučel jako zlý pes z Pejska a Kočičky... holt čína 2x, dortíčky, stehýna s rejžičkou a pivíčko, jujcíčky ho zmohly...
Jurda se držel a popíjel prašivou vodu s bublinkama... ale nezklamal a důsledně zneužil i volné konzumačky a po vystoupení to u Zdenála řádně rozjel...
Šunčička od kosti byla společnými silami zohyzděna...
Masky tancovaly na baru, Skot byl na vostro a vůbec - už se těšíme na regulérní koncert!
-- k -

25.03.2002 Vážení a milí příznivci kvalitního českého popu,

po pátečním intelektuálním průjmu jsem se zařekl, že Vás už nebudu takto nehorázně trýznit svými slaboduchými výlevy, ale události pozdější mi nedovolí jinak! V pátek odpoledne jsme se rozjeli do Příbramě plni očekávání, mysl rozjitřenou a vůbec dobře naladěni a drobná offroadová vložka těsně před cílem nám do žil napumpovala scházející adrenalin.
To co se rozpoutalo po prvních taktech lze přirovnat snad jedině k extázi v parním lisu. To že teklo z nás se dalo ustát, ale zapocený odposlechy a šlupky z aparátů byly vostrý. Příště si berem Sluncevduši a Dr. Větvičku aby viděli jak vypadají tropy. Nářez to byl slušnej!!!
V pravidelné rubrice DrBy.cz dneska naprášíme koho? Jurdu… nikdy bych nevěřil že je i solidní bodypainter, usnout na baru holt není žádná sranda…
A ještě jeden malej bonz, kterej není snad až tak od věci… ti které neodradilo investigativní zpravodajství z akce S bigbítem k moři 2001 a uvažují o částečné devastaci své osobnosti u příležitosti 1. výročí této události, nastávají změny v obsazení. Pro doposud jemnější polovičku výletníků – Kryštof nejspíš nebude… a pro tu samou polovičku - Looky nejspíš Bubenec… -le Kiskoj

26.03.2002
VELEVÁŽENÉ POSLUCHAČSTVO,
S NESKRÝVANOU RADOSTÍ VÁM MOHU SDĚLIT, ŽE NAŠE ZÁBAVNÍ SDRUŽENÍ MÁ PŘED SEBOU DALŠÍ ZÁŘNOU METU - 300 REGULÉRNÍ VYSTOUPENÍ... Ano, už je to potvrzeno, schváleno a není dovolání, žádné spektakulární oslavy však nečekejte, ale pojďte s námi užít dosytosti bakchanálií, nevázaného veselí a živočišného nadšení nad tímto krásným číslem. Oslavy se jistě protáhnou do brzkých raních hodin a proto žádáme spořádané členy obce baráčnické v Teplýšovicích o shovívavost a Vás ostatní srdečně zveme!
P.S. Blahopřání a jiné hodnotné dary k našemu jubileu jsou vítány! -kancelářská kiska

3.4.2002 Ozdobte si plochu windows novým obrázkem - Karlovy Vary 16.2. fotil Vladimír Nečas (dííík), trošku jsem to jemně dotáh do použitelna; anebo ještě na plakátku Jack z Lucerna Baru, to jsem našel ve svých fotkách.. -qwerty

11.4.2002 Přišel jsem za způsob, jak dostat do vaší Nokie logo DB zdarma! Není to sice plně automatizované, ale je to zdarma a nezabere to víc jak 15 minut. Čtěte podrobný návod v Extra špecích! -qwerty

14.4.2002 Chcete, aby vám bylo zaručeně blbě? Tak to si prohlídněte prima fotogalerii, ve které najdete "vstávací" fotky od Zvonka, pořízené "den poté" - Teplýšovice u Benešova. -qwerty

25.4.2002 V odehraných štacích je teď plně grafická Mapka Harcovnice, která toliko značí, kde fšude probíhaly štace v naší republičce. Čtvereček po čtverečku obětavě vyrobil Herr Kiskoj. -qwerty

30.4.2002 Nazdárek lidičkové,
tahle vypečená párty co se prohnala skrz naše těla v pátek vo Zleeně stojí za stručný el´commentario.
- vířivka: největší lákadlo, pojem mezi usmolenými šumaři zemí koruny české, byla r-o-z-b-i-t-a !!! na svědomí to má prý populárně-naučné sdružení neherců s nadzvukovým názvem Mik dvátcaťadín… (pokoušeli jsme se ověřit tuto nehoráznou zvěst přímo u zdroje… někdo tu nemluví pravdu)
- slovutné návštěvnictvo: pařilo a skotačilo, to "koumavější" i diskutovalo a všici se vespolek celkem pěkně nalejvali – akce tequila a semtex+vodka rozhodně nezůstala nepovšimnuta…
- několik vět: "zase jsme si nezapíchali…", "já se asi zamiloval…", "ten nácek je stopro bukvice…"

P.S. důvěrnosti, pikantérie jakož i autorství předchozích žbleptů můžete vyloudit u zvonkoj, popřípadě domyslet – nebudete daleko od pravdy... čus -kiskoj

2.5.2002 Vážení a milí příznivci kvalitního českého popu...
jaxi dozajista ti senzitivnější ráčili všimnout už zase je tu květen, jaro a vůbec celej ten zmatek. Všechno pučí, raší, klube se a líhne až z toho na jednoho leze splín, že je akorát o rok starší... ještě že celá tahle hormonální vobštrukce začíná úžasným svátkem všech žen, což je samo sebou sqělý důvod zmazat si pořádně tlamu.
Letos jsme vyměnili útulnou rokli v ouwalské Králičině za možnost obveselit srocení Keltů všech pohlaví, rasy i vyznání na tradičním svátku Beltine. Po boku ideových vůdců celé ketlské new vlny jako je Kukulín nebo Duran Duráš jsme dovalili náš mongolskej zájezd až pod romantickou zbořeninu Valečov. Všude hromady lidiček, autíček, stánků s párkem a pifkem... srocení jak se sluší a patří - všechno se to nalejvalo, učilo podupávat, sekalo do sebe vobuchama i mečmama kovanejma, smálo a hejkalo a vůbec vespolek se celkem stylově bavilo... nejspíš se v nich probudily nejenom keltský, ale i francký, germánský, ugrofinský a já nevim jaký ještě kořeny všech prapraprabáb a praprapradědků, který k nám doharcovali se všema těma vojskama co už jich ve všech těch válkách bylo.
Ale hajdy zpátky do backstage, umělci se baví! Byl to po dlouhý době jednoznačně nejpunkovější fesťák, který jsme měli čest poctít svou návštěvou - zima, elektrika vypadávala, aparát na pytel a důležitej zvukař... prostě libová atmosféra na důstojnou spářku! A navíc Štěpán slavil narozeniny...
Plánovanej začátek se o krapátek posunul a tak jsme vyšetřenou dvojhodinku využili dílem k motání a dílem k motání... (špeků a mezi stánkama s pečenejma selátkama, medovinou a "zralejma" servírkama k nakousnutí...). Trochu jsme taky blbli s kuřetem co pomáhá dětem - aspoň do tý doby, než jsme zjistili, že je to maskovanej Jurda a loudí panáky...
Vystoupení nestálo celkem za řeč, snad jen že Jack měl ukrutnanánskou angínu... takže místo něj stála na pódiu aspoň flaška Jacka Danielse (nebo co to bylo za lahodnej patok).
Odjezd byl stejně pompézní jako příjezd, v duchu jsme se rozloučili s místním četnictvem pokalujícím svařák a vyrazili ku Praze. Vivat Beltine!!! Ňech živjót pjervyj maj!!! -kiskoj

14.5.2002 S celkem zajímavou ideou přišli TV producenti - místo skomírající TV3 udělat hudební televizi - takové české MTV. Šířit se bude asi po kabelu a možná taky trošku éterem. Celkově to vypadá dost progresivně, uvidíme, jak moc se to povede a jak moc bude realita odpovídat plánům.. aby to zas nešlo šejdrem do mumulendu. Tak si to zkuste přečíst, jak si to ti pánové malujou. -qwerty

17.5.2002 Tyjo, Tři ségry dost slušně vymetaj s médiama a vydavatelema CD - na jejich posledním albu byl umístěn Cactus doslova proti jejich vůli! Čtěte na jejich webu, je to fakt maso. -qwerty

23.5.2002 Nazdárek chlapi!!!
Zdraví vás všechny Silvie a Blanka (Music Zoom, ex TV3). Doufám, že se máte všichni dobře, a že se daří hlavně po stránce muzikantské :-)))
Já mám taky jednu dobrou zprávu. Jak se již objevilo na stránkách Divokýho Billa, připravuje se nová hudební stanice pod názvem Stanice O. Vysílat bude po kabelu a přes satelit a mělo by to být všechno o muzice - hlavně české klipy a pár pořadů. No a jedním z nich bude i ten náš - HURÁ! Pokud se všechno podaří - tedy pokud televize podepíše smlouvy s kabelovými společnostmi, což by mělo být do konce června, začneme zase natáčet. Televize má začít vysílat v září. Píšu vám všem proto, abyste si to pokud možno pověsili na stránky, aby se o tom dozvědělo co nejvíc lidí. Vy jste všichni kapely, se kterými jsme už natáčeli, ale připravuju i něco pro vás, to by byla škoda, abyste se tam neobjevili. Co se stane s tím, co bylo natočeno a neodvysíláno, to se zatím neví. Pokusíme se to koupit od TV 3 a když tak to natočíme znova. Takže toto je dost pozitivní zpráva, předejte to dál,kam jen můžete. Adresa televize je: www.staniceo.cz, ale zatím tam toho moc není. Je to přece jen rozjezd, mějte trpělivost.
Tak toť zatím vše, budu vás informovat. A těším se, až se zase uvidíme. tak někdy na koncertu nebo při natáčení. Ahoj, -Silvie

1.6.2002 3. června vychází nový REPORT 6/02. Součástí limitované edice tohoto čísla je exkluzivní kompilace předních českých a slovenských kapel UMĚNÍ PROTI CENZUŘE, které obsahuje 19 zakázaných písní (viz novela §188a, odst. 2b trestního zákona č. 140/1960 Sb.). Veškeré informace o akci Umění proti cenzuře (s podtitulem Nejde o drogy, ale o svobodu slova!) včetně rozhovoru s jeho iniciátory najdete v červnovém Reportu. CD s R 6/02 můžete za pouhých 89 Kč + poštovné objednávat na predplatne@ireport.cz. Pozn.: součástí kompilace je i písnička "Na tvý louce zelený" od DB, známá též jako "Marihuana" -časopis Report

5.6.2002 Děkujeme moc za hlasování v Medúze, klip Miláčku prolezl skutečně do Zlatý.. jo a taky já děkuji opět za navštěvování webu. Včera rekordních 261 unikátních přístupů,to jen tak mimochodem *<:o) -qwerty

9.6.2002 Jeden grátis Extrašpek přímo pro vás.. kvalitní, neoposlouchaná rarita. -qwerty

13.6.2002 Omlouváme se za několikadenní výpadek domény. Teď už stránky jedou OK a to v ještě lepší kondici, s aktualizovanými koncerty apod. Adresu http://www.divokejbill.cz teď můžete zadávat do prohlížeče prostým divokejbill.cz a pokud vlastníte mobil s technologií WAP, stačí do něj naťukat www.divokejbill.cz a spustí se vám zkrácená verze stránek - aktuality a koncerty. No a nebojte, ještě další technošpeky chystám! Díky za podporu patří Ozzymu z UUnetu, Rudovi z Freemusic.cz a Kejmlovi z Mongolska. -qwerty

18.6.2002 Nedělní koncert 23.6. v Ouwalech bude na podporu dostavby malého sálu v Městském domě dětí a mládeže. Aby dostavba mohla být realizována, rozhodly se místní kapely (DB, M009,Napsaras, Ejhle,Snails), že vypomůžou, anžto se tam konaly první kapelní zkoušky a vůbec - je to PRO DOBROU VĚC. Celá akce je o tom, že všichni to dělaj naprosto zadarmo a úplne všechno jde na MDDM - minimální vstup je 70,- ale očekáváme, že lidičkové daji víc. Muzička začíná ve 14:00 a konec je plánovanej na 19:00. Začínat bude Medvěd, pak Bill a možná uděláme i nějakej jam spolu... -kiskoj

21.6.2002 Vyrobil jsem za vydatné Kiskovy pomoci soupis natočených videoklipů. Bohužel klipy nejsou (zatím) k dispozici zdigitalizované. -qwerty

27.6.2002 Ještě dodatečně děkujeme všem návštěvníkům nedělní akce v Ouwalech - vybralo se cca Kč 20 000,-- a velmi velice to pomohlo věci dostavby malého sálku v MDDM. -kiskoj

30.6.2002 Jako nedělní lahůdku vám doporučím stránky Wohnoutů, jelikož chlapci denně píší deníček z natáčení na Nouzově s čerstvými zážitky a už se tam objevily i první veselé historky - natočené na video :) Teda řeknu vám, ten Zemánek, to je teda prezident všech mongolů... *<:o)
Ještě jako dodateček bych upozornil na naší novou záložku Mediální masáž, kde jsme pro vás shromáždili mejlové adresy TV pořadů, kam si můžete psát o videoklipy, které chcete vidět. -qwerty

1.7.2002 Pomalu se začíná chystat nový klip k písničce "Cesta", v tomto týdnu se budou vybírat lokace a už se také finišuje scénář - opět na tom maká Vít Linek s týmem a tentokrát by se mělo jednat o klip s dějem, nikoliv jen prosté paření. -qwerty

12.7.2002 Jedna perla z letošního RfP: určitě jste si všimli filmového týmu, který šašil celou dobu na RfP s kamerama a tak. Pak dokonce vyžadovali před Billovským koncertem jakýsi potlesk a kotel, aniž by cokoliv řekli. Nakonec to sfoukli regulérně při koncertě, protože bill měl značný úspěch. A kdo to ti lidičkové byli? Němcí. A co točili? Reklamu na Jägermaistera :) A kde jí uvidíte? Asi na MTV.. takže když tam uvidíte pařící pařany, tak nepařej na toho maníka, co předstíral hru na kejtru, ale na DB *<:o) -qwerty

1.9.2002 Zhruba během měsíce by měl Víťa Linek sestříhat natočený materiál do finální podoby - klipu Cesta, dokonce se na úkor práce vzdal dovolené v Mongólii (kam se všichni těšíme, že). Dotočit už zbývá jen pár drobností. -qwerty

26.9.2002 DIVOKEJ BILL spielten seit 1998 bereits auf über 350 Konzerten in ganz Tschechien. Charakteristisch für ihre Musik ist die Verbindung des ursprünglichen Punk mit IrishFolk-Elementen. Letztere werden durch die Akustikgitarre, die Violine, das Banjo und das Akkordeon deutlich. 2000 erschien ihre erste CD; ein Video wurde folgte. Während dieser Zeit wurden DIVOKEJ BILL eine der populärsten Bands der tschechischen Clubszene. Nicht selten waren ihre Konzerte ausverkauft. Die Band spielte auf zwei der bekanntesten Festivals Tschechiens: ROCK FOR PEOPLE und auf dem TRUTNOV-Festival. In Deutschland traten sie ebenfalls bereits in Erscheinung. -noisepoint.net

28.9.2002 Najděte 10 rozdílů na webu (PHP skripty díky Kobul)! -qwerty

9.10.2002 čus! tak když se k tomu nikdo nemá...
něco organizačních: díky všem majlerům za poudání a slova chvály jakož i za dotázky a všecičky připomínky, který posílají na divokejbill@post.cz - vše, s pečlivostí sobě vlastní, čtu a zodpovědně sortýruju do přihrádek, ale odpovědí se nejspíš nedočkáte... nikdo jiný z kapely se k odpovídání zatím nemá a já vyklízím pozice...
co se děje: kapelka si užívá "pracovní terapie" ánžto zvelebuje zkušebnu - oklepává vlhké zdivo, svařuje schody, natírá zábradlí a vůbec tuží tělo manuální otročinou. Z teho tudíž logicky plyne, že se nezkouší a makovice umělcova opočívá. No a jestli někoho snad zajímá jak se to má s nemo a db... zkuste se zeptat Vaškoj nebo pište na ameba@ameba.cz - a nezapomeňte mi pak napsat co a jak - rád už bych se taky něco kloudnýho dozvěděl... tak a ve středu 16. Vás chci všechny vidět v eFku na 10. narozeninách strejdoj Hajdy a jeho kluků! Neúčast se neomlouvá, paří se do rána bílého a ve čtvrtek si střihnem áftrpárty s M009, Letmama a Srnečkou... -kiskoj

14.10.2002 Ohledně zpráv o kapele všichni dočkejte času,jako husy klasu, prosím.Dejte nám ještě chvíli času. Jinak aktuální situace kapely je,že se horlivě dokončujou poslední fáze přestavby zkušebny. A poté přijde překvapení. -Roman

18.10.2002 V tuto chvíli kapela dokončuje upravy zkušebny a v příštím týdnu se opět rozjede velkej mejdan, který začíná zkoušením. Nejbližší koncerty budou v prosinci, a to unplugged / vánoční s Letama mimo a Roe-deerama. V nejbližších hodinách také Víťa dokončí klip na "CESTU" a brzy by měl také kapitán vydat prohlášení o připravované změně v obsazení kapely. Tak nám zachovejte přízeň a dopřejte také chvilku odpočinku.... -Fořťák a Divokej Bill

27.10.2002 Už to jede už to jede už to jede.. stačilo promazat. Fotky z Tisna letošního už jsou taky v galeriíííích!!!-qwerty

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář